Kronikë e zezë

Zjarr në kampin e azilkërkuesëve në Mitrovicë

Foto: Ilustrim
 

Një zjarr ka shpërthyer në kampin e azilkërkuesëve në Mitrovicë në orët e mëngjesit sot.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, ka thënë se rasti është raportuar në Polici rreth orës 6 të mëngjesit, ndërsa kanë dal në vendin e ngjarjes zjarrfikësit dhe Policia.