Kronikë e zezë

Vrasja në Prizren, Prokuroria kërkon që të miturit t’i shqiptohet masa e paraburgimit

Vrasja në Prizren, Prokuroria kërkon që të miturit t’i shqiptohet masa e paraburgimit
 

Prokuroria Themelore në Prizren ka kërkuar që të shqiptohet masa e paraburgimit ndaj të miturit që dyshohet se ka vrarë një të mitur tjetër të hënën në rrugën “Ylber Fanaj”.

Prokuroria ka bërë me dije se i mituri, tashmë i ndjerë, ishte goditur me thikë në pjesën e majtë të gjoksit. Të dyshuarit e përfshirë në këtë rast thuhet se kanë pasur një armë zjarri dhe dy thika.