Kronikë e zezë

Nxënësi 15-vjeçar humb jetën si pasojë e plagëve të marra nga thika

Nxënësi 15-vjeçar humb jetën si pasojë e plagëve të marra nga thika
 

Një përleshje ndërmjet pesë personave të mitur, që ka ndodhur të hënën pas orës 10 në rrugën “Ylber Fanaj” në Prizren ka përfunduar tragjikisht për 15 vjeçarin, me inicialet L.B. Sipas Policisë rajonale të Prizrenit, njëri nga të miturit e dyshimtë e ka goditur viktimën me thikë, duke i shkaktuar lëndime serioze, nga të cilat viktima ka humbur jetën. Zyrtarët policorë kanë pohuar se sipas informatave fillestare rezulton se viktima dhe të dyshuarit tjerë janë nxënës të shkollës së mesme të mjekësisë “Luciano Motroni”.

Zëdhënësi i Policisë rajonale të Prizrenit, Shaban Osmanollaj ka pohuar se ky rast nga hetuesit është cilësuar si vrasje. “Pesë persona të mitur pas një përleshjeje të aty për atyshme, njëri nga ta e godet viktimën me thikë në pjesën e kraharorit, që për pasojë shkakton lëndime të rënda dhe mjeku kujdestar i emergjencës i cili ka dalë në vendin e ngjarjes ka konstatuar se viktima ka ndërruar jetë si pasojë e therjes me thikë”, ka thënë Osmanollaj.