Kronikë e zezë

Shkon në 63 numri i të arrestuarve në rastin “Karaçeva”

Shkon në 63 numri i të arrestuarve në rastin “Karaçeva”

Janë ndaluar edhe dy persona të dyshuar për rastin “Karaçeva”, duke e çuar totalin e të arrestuarve në këtë aksion në 63.

Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se dy të arrestuarit janë B.A. që dyshohet se për të përfituar për vete ka blerë gjedhe për të cilat ka pasur dijeni se ishin të kontrabanduara, dhe Sh.I. që dyshohet për bixhoz të paligjshëm.