Futboll

Mbappe e Dembele shkëlqejnë në fitoren e PSG-së

Kylian Mbappe

Kylian Mbappe dhe Ousmane Dembele kanë shkëlqyer në fitoren e Paris Saint-Germainit të mërkurën mbrëma, në ndeshjen e xhiros së 29-të të Ligue 1 të Francës.

Dyshja e sulmit i shënoi të katër golat e fitores së PSG-së në udhëtim te Lorienti, 4:1.

Ky ballafaqim ishte shtyrë për shkak të angazhimit të PSG-së në garat evropiane.

Dembele në minutën e 19-të dhe Mbappe në minutën e 22-të, shënuan për 2:0 në pjesën e parë.

Pas një ore lojë, Dembele realizoi për 3:0.

Mohamed Bamba e ngushtoi epërsinë në 3:1 në minutën e 73-të, ndërsa Mbappe në minutën e 90-të e vendosi rezultatin përfundimtar.

Mbappe ka 26 gola dhe 7 asistime në kampionatin francez aktualisht.

PSG-ja pas 30 ndeshjeve të luajtura ka 69 pikë dhe i është afruar titullit të radhës në Francë.

Lorienti i parafundit ka 26 pikë.