Futboll

Vetëm një pikë për Interin ndaj Cagliarit

Inter

Interi është ndalur në barazim 2:2 në ndeshjen e së dielës mbrëma ndaj Cagliarit. Marcus Thuram kaloi në epërsi 1:0 Interin me golin e shënuar në minutën e 12-të. Për 1:1 shënoi Eldor Shomurodov në minutën e 65-të.

Më pas, në minutën e 74-t, Hakan Çalhanoglu konkretizoi penallti për 2:1 në të mirë të Interit. Por Cagliari u përgjigj me golin e Nicolas Violas në minutën e 83-të.

Ndeshja i takoi xhiros së 32-të të Serie A.

Interi është lider me 83 pikë dhe është fare pranë titullit. Milani i ka 69 pikë në pozitën e dytë. Cagliari është i 14-ti me 31 pikë.