Botë

Putini nis udhëtimin e rrallë, arrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

 

Presidenti rus, Vladimir Putin, po bën një udhëtim të rrallë në Emiratet e Bashkuara Arabe e po ashtu do ta vizitojë edhe Arabinë Saudite.

Putini pritet të diskutojë për luftërat në Gaza dhe Ukrainë, si dhe naftën, me presidentin e Emirateve.