Botë

I dyshuari për vrasjet me thikë në Kanada ishte dënuar 59 herë

Foto: AP
 

32-vjeçari Myles Sanderson, i cili dyshohet për sulmin me thikë të dielën në Kanada, ku mbetën të vdekur 10 persona dhe 18 të tjerë të plagosur, ka 59 dënime të mëparshme për vepra të ndryshme penale, duke përfshirë edhe histori dhune, shkroi të mërkurën BBC-ja.

Së fundmi, ai ishte liruar në shkurt, derisa vuante një dënim me katër vjet burgim.