Botë

Bideni shqyrton opsionet e ndihmës për Afganistanin pas tërmetit

Foto: AP
 

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, është duke monitoruar zhvillimet pas tërmetit vdekjeprurës në Afganistan dhe ka urdhëruar administratën e tij të vlerësojë opsionet e reagimit të SHBA-së, ka thënë të mërkurën këshilltari i sigurisë kombëtare, Jake Sullivan, shkruan “Politico”.

"Jemi të përkushtuar të vazhdojmë mbështetjen tonë për nevojat e popullit afgan, ndërsa qëndrojmë me ta gjatë dhe pas kësaj tragjedie të tmerrshme", ka thënë Sullivan.