Botë

Dy raste me variantin e ri të COVID-19 janë zbuluar në Britani

Foto: AP
 

Dy raste të variantit të ri të koronavirusit Omicron janë zbuluar në Mbretërinë e Bashkuar, ka bërë të ditur sekretari britanik i Shëndetësisë, Sajid Javid.

Javid ka thënë gjithashtu se do të ketë testime të tjera në zonat ku u gjetën rastet - në Chelmsford dhe në Nottingham.