Identifikohet edhe sulmuesi i tretë në Londër

Identifikohet edhe sulmuesi i tretë në Londër

06 June 2017 13:01

Policia dhe mediat italiane kanë publikuar edhe emrin e sulmuesit të tretë në Londër.

Sulmuesi i tretë është Youssef Zaghba, me origjinë marokene-italiane. Por megjithatë policia britanike kanë refuzuar ta konfirmojnë emrin e tij.

Youssef Zaghba gjatë vitit të kaluar është ndaluar nga autoritetet në Bolonjë pasi kishte marrë rrugën për në Siri.

Dy sulmuesit tjerë ishin Khuram Butt, i lindur në Pakistan, 27 vjeçar dhe Rachid Radouane, 30 vjeçar, nga Barking, shkruan The Guardian, transmeton Koha.net.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme