Botë

SHBA-ja ngre aktakuzë ndaj Maduros për “narko-terrorizëm”

SHBA-ja ngre aktakuzë ndaj Maduros për “narko-terrorizëm”

SHBA-ja ka ngritur aktakuzë ndaj presidentit venezuelas, Nicolas Maduro dhe zyrtarëve tjerë venezuelas nën akuzat për “narko-terrorizëm”, përshkallëzim ky i radhës i fushatës për presion të administratës Trump kundër tij.

Departamenti amerikan i Shtetit ka ofruar një shpërblim prej rreth 15 milion dollarësh për informata që shpiejnë në arrestimin e Maduros, në pushtet në Venezuelë që nga 2013, raporton Reuters, transmeton KOHA.