Botë

Skena frikësuese në një port në Tajvanin verilindor

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

Një urë është shembur në një port në Tajvanin verilindor, duke shtypur disa anije peshkimi, ndërsa ekuipazhi për disa orë mbeti i bllokuar.

Të paktën nëntë persona ranë në ujë dhe shtatë u shpëtuan, bëri të ditur Agjencia Qendrore e Lajmeve e Tajvanit, transmeton KTV. Gjashtë persona u lënduan rëndë, thuhet tutje në njoftim.