Botë

Video e momentit kur sulmuesi në Zelandën e Re u paraqit para gjykatës

 

Brenton Tarrant doli sot para gjykatës në Zelandë të Re.

Kjo pasi ai vrau 49 persona në dy xhami dhe plagosi mbi 40 të tjerë, transmeton Koha.net.