Basketboll

Basketbollistet e Kosovës pësojnë humbje nga Malta

Kosova

Basketbollistet e Kosovës e kanë luajtur të martën mbrëma ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla. Kampionati po mbahet në Prishtinë, ndërsa Kosova pësoi nga Malta me rezultatin 72:65.

Aulona Muhadri ishte më e mira te Kosova me tetë pikë e 12 kërcime. Arbnore Përquku i kishte 16 pikë e tetë kërcime.

Kosova u paraqit pa amerikanen e natyralizuar Adrienne Godbold dhe kjo u vërejt në ndeshje.

Të mërkurën mbrëma Kosova luan ndaj Qipros, ndërsa të enjten ndaj Gjeorgjisë.