Auto

Dalin detajet e reja për top versionin e Audi e-tron GT-së

Dalin detajet e reja për top versionin e Audi e-tron GT-së
Foto: Autoexpress

Prodhuesi prestigjioz gjerman i automjeteve, Audi, së shpejti do të prezantojë zyrtarisht modelin serik e-tron GT, i cili në formë koncepti ka debutuar para dy vjetëve në panairin e veturave që është mbajtur në Los Anxhelos.

Gjithashtu, së bashku me e-tron GT, Audi do të prezantojë edhe top versionin RS e-tron GT, për të cilin tashmë janë zbuluar detaje të reja rreth specifikave të tij dhe fotografitë e reja, shkruan revista e njohur “Autoexpress”.