Arkivi

çarçafe

Sa shpesh duhen ndërruar çarçafët në verë

18 qer 2024 23:50 Lifestyle

Momenti kur shtrihesh në një krevat të pastër me çarçafë të larë e të hekurosur nuk ka të paguar.Megjithatë, studimet...

Ejup Maqedonci

Maqedonci: Kosova e vendosur të anëtarësohet në NATO

18 qer 2024 23:46 Arbëri

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka deklaruar se synimi kryesor është anëtarësimi i Kosovës në NATO.Maqedonci ka thënë se FSK-ja...

Anouk Aimée në filmin “La Dolce Vita”

Anouk Aimée – ylli i epokës së artë të kinematografisë evropiane

18 qer 2024 23:20 Kulturë

Anouk Aimée, ylli francez i klasikëve evropianë të “Valës së Re”, duke përfshirë “La Dolce Vita”, “A Man and a...

interaktiv

Aliu nuk e sheh Portugalinë si fituese të Evropianit

18 qer 2024 23:16 Euro 2024

Gazetari sportiv Bekim Aliu ka thënë se nuk e sheh Portugalinë si fituese të “Euro 2024” pas fitores së vështirë...

Pelegrinazhi ne haxh

Mbi 550 pelegrinë vdiqën në Mekë për shkak të të nxehtit

18 qer 2024 23:16 Botë

Të paktën 550 pelegrinë kanë vdekur gjatë haxhit, për shkak të temperaturave të larta këtë vit.Të paktën 323 prej atyre...

Në TikTok po shpërthen një video - Tre djem vozitin veturën që e mbushën me ujë

Në TikTok po shpërthen një video - Tre djem vozitin veturën që e mbushën me ujë

18 qer 2024 23:02 Kuriozitet

Një video virale po qarkullon në TikTok të një ekipi nga Kalifornia që vendosën të freskoheshin duke e mbushur veturën...

conc

Portugalia përmbys në fund

18 qer 2024 22:50 Euro 2024

Portugalia e ka përmbysur rezultatin ndaj Çekisë në minutat shtesë (2:1). Shënoi Francisco Conceiçao, sapo u inkuadrua në lojë. VIDEO:CONCEICAO...

Një në pesë amerikanë nën alarm të motit ekstrem

Një në pesë amerikanë nën alarm të motit ekstrem

18 qer 2024 22:29 Botë

Më shumë se 70 milionë amerikanë – rreth një në pesë banorë – janë duke jetuar nën alarmin e temperaturave...

hraac

Barazon Portugalia

18 qer 2024 22:28 Euro 2024

Portugalia ka barazuar rezultatin në 1:1, ndaj Çekisë.Mbrojtësi Robin Hranac në minutën e 69-të realizoi autogol.VIDEO:GOAL: Portugal 1-1 CzechiaHRANAC WITH...

ç

Çekia shokon Portugalinë

18 qer 2024 22:20 Euro 2024

Lukas Provod i ka dhënë epërsinë Çekisë ndaj Portugalisë.Provodi shënoi gol të bukur në minutën e 62-të.Portugalia po dominonte lojën.VIDEO:🚨🚨|...

Sulmet ndërkufitare Izrael-Liban

Retorikë e ashpër ndërmjet Izraelit e Hezbollahut, SHBA-ja përpiqet ta parandalojë luftën

18 qer 2024 21:52 Botë

Ministri i Jashtëm izraelit, Israel Katz, të martën ka paralajmëruar se së shpejti do të marrin një vendim për luftë...

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe emisari special të Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak

Bislimi pas takimit me Lajçakun: Normalizim të plotë të marrëdhënieve dhe njohje reciproke

18 qer 2024 21:49 Arbëri

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, ka deklaruar se gjatë takimit të së martës me emisarin special të Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, është...

memolla

Suhareka përforcohet me Memollën

18 qer 2024 21:48 Futboll

Suhareka ka vazhduar me përforcime për edicionin e ardhshëm në Superligën e Kosovës në futboll.Të martën në mbrëmje klubi suharekas...

ronaldo

Portugalia dominon, por pjesa e parë mbyllet pa gola

18 qer 2024 21:46 Euro 2024

Futbollistët e Portugalisë të udhëhequr nga kapiteni Cristiano Ronaldo kanë dominuar në fushë gjatë pjesës së parë. Krijuan disa raste...

Formacionet: Portugali - Çeki

18 qer 2024 21:01 Euro 2024

shqipëria

UEFA dënon Shqipërinë

18 qer 2024 21:00 Euro 2024

UEFA e ka dënuar Federatën Shqiptare të Futbollit lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur në ndeshjen ndaj Italisë.Sipas njoftimit të...

Ilustrim

Tërmet prej 5 shkallësh të rihterit në Iran, katër të vdekur e 120 të lënduar

18 qer 2024 20:59 Botë

Katër persona kanë mbetur të vdekur dhe 120 të tjerë të plagosur si pasojë e një tërmeti në Iranin verilindor...

c

Portugalia fiton në natën speciale të Ronaldos

18 qer 2024 20:58 Euro 2024

Superylli portugez Cristiano Ronaldo ka thyer rekord duke u bërë lojtari i parë që luan në gjashtë Evropiane.Rekord vendosi edhe...

Shiriti i Policisë

Një 75-vjeçare gjendet e vdekur në Gjakovë

18 qer 2024 20:55 Kronikë

Një 75-vjeçare është gjetur e vdekur të martën në Gjakovë. Policia ka njoftuar se viktima është gjetur pa shenja jete...

Vladimir Putin

Putini mbërrin në Korenë e Veriut për herë të parë pas 24 vjetësh

18 qer 2024 20:48 Botë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka mbërritur herët të mërkurën sipas kohës lokale, në Phenian të Koresë së Veriut.Kremlini e...