Arbëri

Palokaj: BE-ja të jetë më e qartë dhe më e sinqertë

 

Korrespondenti i KOHËS në Bruksel, Augustin Palokaj, ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të tregohet më i qartë dhe më i sinqertë ndaj Kosovës dhe Serbisë dhe të ketë trysni ndaj të dyja palëve për ta zbatuar marrëveshjen pa kushte.

Në një linjë direkte për emisionin “60 Minuta” në KTV, Palokaj ka thënë se ka pasur kërkesa brenda BE-së që masat të shqyrtohen edhe ndaj Serbisë.