Arbëri

Osmani: Roli prijës i SHBA-së çon në njohjen e ndërsjellë nga Serbia

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me këshilltarin e Departamentit të Shtetit, Derek Chollet dhe të dërguarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, me të cilët ka diskutuar mbi procesin e dialogut.

Presidenca ka njoftuar të martën se sipas Osmanit, suksesi i dialogut varet nga qasja parimore dhe e barabartë në zbatimin e plotë të Marrëveshjes.