Arbëri

Lajçak flet me Von Cramonin për dialogun Kosovë-Serbi

 

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar të mërkurën me raportuesen për Kosovëm në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon.

ka njoftuar se gjatë takimit me Von Cramonin është diskutuar për zhvillimet e fundit në Ballkan dhe ecurinë e dialogut.