Arbëri

Osmani takohet me Lajçakun, flasin për zgjidhje në procesin e dialogut

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar në New York të enjten edhe me emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Lajçak ka bërë të ditur përmes në një postimi në Twitter se me presidenten Osmani ka vazhduar diskutimin se si të dërgohet para procesi i dialogut në normalizimin e raporteve me Serbinë dhe nevojën për zgjidhje konkrete.