Arbëri

Lajçaku e Escobari po i vazhdojnë takimet me Vuçiqin

Foto: Ilustrim
 

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka vazhduar me takime në Bruksel edhe në mbrëmjen e së enjtes.

Mediat serbe raportojnë se ai po mban takime të vazhdueshme me dërguarin special të BE-së për dialogun Miroslav Lajçak dhe përfaqësuesin special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.