Arbëri

Vuçiq: Ditë e vështirë për serbët dhe Serbinë

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i është drejtuar popullit të tij me një video-mesazh përmes Instagramit, ku ka folur shkurt për ditën e sotme, e enjte, ku pati takime me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe me përfaqësuesit e lartë të BE-së.

Ai tha se ishte një ditë e vështirë për të, serbët dhe Serbinë.