Arbëri

Kurti për “Ballkanin e Hapur”: S’duhet të hapemi për ndërhyrje verilindore ose lindore

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë të premten në forumin e Bratisllavës “Globsec 2022” se nuk i beson grupit të liderëve që besojnë te vetëmjaftueshmëria e Ballkanit Perëndimor, teksa ka folur për “Ballkanin e Hapur”.

Kurti ka thënë se nuk beson që Kosova duhet të hapet ndaj ndërhyrjeve verilindore dhe lindore.