Arbëri

Latifi i fton bashkatdhetarët në SHBA të ndihmojnë në transformimin e shëndetësisë

 

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, i ftoi të dielën shqiptarët në SHBA ta ndihmojnë atë në transformimin e shëndetësisë kosovare.

Latifi, së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe zv.ministren e Punëve të Jashtme, Liza Gashi, vizituan Federatën Pan-shqiptare “VATRA’, shoqatën humanitare “Peja” dhe shkollën shqipe “Alba Life”, duke iu bërë thirrje bashkatdhetarëve për bashkëpunim në përmirësimin e shëndetësisë.