Arbëri

Shtohen pacientët, në Infektiv ka pacientë të vaksinuar që po trajtohen

Foto lustrim
 

19 pacientë të infektuar nga Covid 19 janë të shtrirë në klinikën Infektive, ku njëri prej tyre është në gjendje kritike dhe po trajtohet në Intensivë, ndërsa dy të tjerë janë në oksigjeno-terapi.

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Klinikës Infektive, Arben Vishaj ka thënë se tri ditët e fundit ka pasur fluks më të madh të pacientëve të cilët kanë kërkuar shërbime.