Arbëri

Zëvendësdrejtori i RTK-së ofendon deputeten e VV-së

Foto: Ilustrim
 

Zëvendësdrejtori gjeneral i Radio Televizionit të Kosovës, Mentor Shala, ka ofenduar deputeten e Lëvizjes Vetëvendosje, Doarsa Kica-Xhelili, e cila të enjten deklaroi se ky medium ndërpreu transmetimin live kur në një komision po përmendej emri i Shalës.

Shala ka shpërthyer me ofendime në Facebook, duke thënë se ka dëshirë që Kica-Xhelili, t’ia përmend atij emrin dhe se kjo e fundit "e ka mendjen vetëm tek ai".