Arbëri

Tërmkolli kritikuesve të Kurtit: Ju që ishit në bisedime që nga 2011-ta, futeni kokën nën dhe

 

Ish-zyrtarja e lartë e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Melihate Tërmkolli, ka kritikuar ish-bashkëpartiakët e saj, të cilët së fundmi dolën kritikë ndaj kryeministrit Albin Kurti për paraqitjen e së martës në dialog me Serbinë.

Duke iu referuar të gjithëve që ishin pjesë e dialogut me Serbinë që nga viti 2011, Tërmkolli ka porositur që të mos flasin asnjë fjalë.