Arbëri

Mot i vranët e me shi në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Mot i vranët e me shi në dy ditët e ardhshme në Kosovë
FOTO: Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbretërojë mot i vranët e me shi në vendin tonë.

“Të premten do të mbajë mot kryesisht i vranët. Ndërsa të shtunën parashihen të ketë reshje shiu dhe në viset malore kushte për reshje bore”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.