Arbëri

Mot me diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme

Mot me diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se më 31 mars dhe 1 prill pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, ku do fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.

IHMK-ja thotë se temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet nga 15-18 gradë.