Arbëri

Hoti përmend vrasjet politike dhe e quan LDK-në shkollë

 

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka reaguar për kritikat që po shkojnë në adresë të LDK-së, si e vetmja parti e madhe që ende nuk është përcaktuar se më kë do të kandidojë për kryeministër në zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen shumë shpejt.

Hoti përmes një reagimi në Facebook, ndër të tjera ka përmendur edhe vrasjet e zyrtarëve politikë të LDK-së pas luftës, gjë që përmendet në çdo fushatë zgjedhore, por që deri më tash asnjë qeveri nuk i ka zbardhur ato, përfshirë edhe Qeverinë Hoti.