Arbëri

BDI dënon sulmin terrorist në Vjenë

 

Sulmin terrorist që ndodhi mbrëmjen e së hënës në Vjenë e ka dënuar edhe Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI).

BDI thotë se “Në këto momente të vështira për popullin austriak, ndajmë dhimbjen me familjarët e viktimave dhe popullin mik të Austrisë”, derisa shton se Maqedonia e Veriut dhe qytetarët e saj janë përkrah Austrisë dhe aleatëve ndërkombëtar në luftën kundër terrorizmit.