Arbëri

Vetëm një kandidat për kryetar të Mitrovicës së Veriut, nesër afati i fundit për aplikim

Vetëm një kandidat për kryetar të Mitrovicës së Veriut, nesër afati i fundit për aplikim
Foto: Ilustrim
 

Të premten është afati i fundit për aplikim për kryetar të Mitrovicës së Veriut dhe deri më tash, vetëm Lista Serbe ka dorëzuar aplikimin për t’u certifikuar për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen më 29 nëntor.

Sipas KQZ-së, dorëzimi i aplikimit nga Lista Serbe është bërë sot dhe për kandidat ka caktuar Milan Radojeviqin.