Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës moti do të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës do të intensifikohen duke krijuar kushte që vende-vende të bie edhe shi