Arbëri

Katër të vdekur dhe 55 raste me COVID-19 sot në Kosovë

Katër të vdekur dhe 55 raste me COVID-19 sot në Kosovë

Katër persona kanë vdekur dhe 55 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar sot në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.