Arbëri

Vuçiqi u drejtohet serbëve: Mos u brengosni, dorëzimi nuk është opsion

Vuçiqi u drejtohet serbëve: Mos u brengosni, dorëzimi nuk është opsion
 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u është drejtuar serbëve para takimit që tashmë ka nisur në Uashington me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti.

“Do të japim cdo gjë nga vetja për të arritur kompromis për çështjet e rëndësishme ekononike. Duam paqe, duam stabilitet, duam përparim të Beogradit, Prishtinës dhe tërë regjionit tonë dhe mbi të gjitha do të duhet të kujdesemi për popullin tonë në Kosovë e Metohi. Kam parë numër të madh të deklaratave arrogante të zyrtarëve shqiptarë nga Kosova e Metohia, që flasin për njohjen e Kosovës. Porosia ime për të gjithë në Serinë tonë të bukur ëhstë: dorëzimi kurrë nuk ka qenë opsion. Rroftë Serbia”, ka thënë Vuçiq, përcjell Tanjug.rs.