Arbëri

AAK-ja e Nisma s’përkrahin mocionin e VV-së: “Koalicioni po funksionon mirë”

Partnerët e koalicionit do t’i qëndrojnë besnikë Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate kanë thënë se nuk do ta votojnë mocionin e Lëvizjes Vetëvendosje për rrëzimin e Qeverisë Hoti, raporton KOHA.