Arbëri

Rama lobon për unitet, aktakuzën e quan “njollë” në historinë e drejtësisë

Rama lobon për unitet, aktakuzën e quan “njollë” në historinë e drejtësisë

Unifikim të lidershipit për t’u ballafaquar me aktakuzën e paralajmëruar nga Gjykata Speciale, ka kërkuar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në takimet e tij me udhëheqësit institucionalë dhe liderët politikë, në ditën e parë të vizitës në Kosovë.

Burime të afërta me këto takime i kanë thënë KOHËS se kryeministri shqiptar ka ardhur me misionin që t’i unifikojë të gjitha partitë, pas publikimit të aktakuzës së parë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Gazeta merr vesh se Rama u ka thënë liderëve se aktakuza e vë në rrezik shtetin e Kosovës, raporton KOHA.