Arbëri

Policia ndalon aktivistin e VV-së për prishje të qetësisë, ai thotë se u godit e u gjobit pasi thirri “poshtë Lista Serbe”

Policia ndalon aktivistin e VV-së për prishje të qetësisë, ai thotë se u godit e u gjobit pasi thirri “poshtë Lista Serbe”
Foto: Ilustriim

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Mujeci, është ndaluar nga Policia e Kosovës të enjten në mbrëmje.

Në një prononcim për KOHËN, Mujeci ka bërë të ditur se ai është gjobitur me 50 euro, pasi pranë ndërtesës së Qeverisë, ka thirrur “poshtë Serbia dhe Lista Serbe”, e nga Policia thonë se ai u gjobit për “prishje të rendit dhe qetësisë publike”, pa dhënë më shumë detaje.