Arbëri

Tahiri: Në fillim të majit ta kemi qeverinë e re LDK-AAK-Nisma-AKR-LS dhe minoritetet

Tahiri: Në fillim të majit ta kemi qeverinë e re LDK-AAK-Nisma-AKR-LS dhe minoritetet
 

Njohësi i zhvillimeve politike, Ramush Tahiri thotë se në javën e parë të muajit maj Kosova do ta ketë Qeverinë e re e cila, sipas tij, do të votohet në Kuvendin e Kosovës me 66 vota.

Tahiri vlerëson se s’ka kuptim të vazhdohet me një qeveri të shkarkuar, e cila nuk ka legjitimitet parlamentar dhe ka funksione të kufizuara.