Arbëri

Kurti e njofton Lajçakun se do t’i udhëheqë negociatat me Serbinë

Kurti e njofton Lajçakun se do t’i udhëheqë negociatat me Serbinë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti e ka njoftuar të dërguarin të porsaemëruar të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, sllovakun Miroslav Lajçak se Kushtetuta e obligon atë, si kryetar i Qeverisë, që ta themelojë dhe udhëheqë ekipin negociator.

Kjo bëhet e ditur nga letërkëmbimi Kurti-Lajçak i publikuar të mërkuren nga Zyra e Kryeministrit.