Tri rastet e dyshuara në Kosovë nuk janë me koronavirus Foto: Koha

Tri rastet e dyshuara në Kosovë nuk janë me koronavirus

25 February 2020 19:37

Të trija rastet, të cilat ishin paraqitur në QKUK të marten si të dyshuara, është konfirmuar se nuk janë me koronavirus.

Përmes një komunikate, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se testet kanë rezultuar negative.

“Ekipi i Laboratorit të Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ka bërë testimin në virusin SARS CoV-2 dhe në influencë A dhe B me metodën rRT-PCR të të tre pacientëve. Testet kanë rezultuar negative për të tri analizat, domethënë të tre pacientët nuk janë të infektuar me virusin SARS-CoV-2 as me Influencë A dhe B”, shkruan në komunikatë.

Një shtetas jo kosovar, 69 vjeç i cili ka qëndruar në Itali dhe dy shtetas të tjerë kosovarë, 25 vjeç dhe 23 vjeç, të cilët kanë ardhur sot nga Italia, ishin raportuar si raste të dyshimta paraditën e së martes.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme