Arbëri

Këta janë 12 ministrat e Qeverisë Kurti

Foto: Alban Bujari/ Koha Ditore
 

Janë mësuar shumica e emrave të ministrave të qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës.

Sot kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa zyrtarizuan marrëveshjen për bashkëqeverisje, duke treguar se nga 12 ministri sa ishin marrë vesh fillimisht, qeveria e re do të ketë 15 ministri.