Arbëri

Osmani i reagon Veliut: VV-ja dhe LDK-ja bashkë për orientim euro-atlantik

Osmani i reagon Veliut: VV-ja dhe LDK-ja bashkë për orientim euro-atlantik

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, i është kundërpërgjigjur nënkryetarit të partisë së vet, Agim Veliu, që kritikoi Vetëvendosjen në qasjen e saj për arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje.

Veliu para dy orësh në një postim në Facebook tha se “veprimet e ditëve të fundit të VV-së s’janë përpjekje serioze për ndërtimin e institucioneve”. Sipas tij, VV-ja donte ta nënshtronte e nënçmonte LDK-në. Në fund ai kishte thënë “kërkesat e sotme të VV-së shkojnë edhe më larg, në synimin e tyre që LDK të shkëputet nga e kaluara e saj europiane dhe euroatlantike”.