Arbëri

Takimi VV-LDK pas kthimit të Kurtit nga Berlini

Takimi VV-LDK pas kthimit të Kurtit nga Berlini
 

Takimi i fundit mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, pritej të rezultonte me arritje të marrëveshjes mes dy partive për bashkëqeverisje. Por se një gjë e tillë nuk ndodhi, pasi palët nuk u morën vesh për ndarjen e përgjegjësive në ekzekutiv.

Ndonëse një takim i ri ende nuk është caktuar, pasi Kurti gjendet në Berlin, nga Lidhja Demokratike e Kosovës është bërë e ditur se po presin thirrje nga VV-ja për takimin e radhës.