Arbëri

Moti për pesë ditët e ardhshme, të martën pritet të ketë shi

Moti për pesë ditët e ardhshme, të martën pritet të ketë shi
Foto ilustrim

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, në pesë ditët e ardhshme Kosova do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik.

Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell dhe vranësira të herëpashershme, të cilat ditën e hënë dhe të martë do të mundësojnë mot jostabil dhe vende–vende me reshje të izoluara shiu.