Arbëri

Mot i vranët e me shi në Shqipëri

Mot i vranët e me shi në Shqipëri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak shqiptar bën me dije se moti për sot parashikohet me kthjellime dhe shtim vranësirash në mesditë dhe pasdite.

Parashikohen reshje shiu lokale në veri, pjesërisht në jug dhe në zonat malore.