Arbëri

Në Kosovë nesër mot i vranët

Foto: Koha / ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas njoftimit, vranësirat vende-vende ka mundësi të shoqërohen me riga lokale shiu. Në fushat barike pritet të ketë rënie, duke regjistruar vlera nën kufijtë e normales.