Arbëri

Mustafa: Qeveria po improvizon me ekipe hibride në dialog, po ofendon opozitën

Mustafa: Qeveria po improvizon me ekipe hibride në dialog, po ofendon opozitën
Foto: Ilustrim/Koha
 

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, edhe njëherë ka folur për pozicionin që ka kjo parti në raport me dialogun Kosovë-Serbi, dhe thotë se janë në opozitë, pasi ata punojnë në të mirë të qytetarëve.

Qeveria e tanishme, thotë Mustafa, ia dorëzoi autoritetin e dialogut Presidentit Thaçi. “Po improvizon me ekipe hibride e pa legjitimitet në proces të dialogut. Po e ofendon rëndë opozitën”, ka shkruar ai.