Arbëri

Sherifi – Hotit: LDK-ja ia imponoi Kosovës Thaçin për president, dialogu të jetë gjithëpërfshirës

Foto: Ilustrim
 

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi i është kundërpërgjigjur shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti sa i përket thirrjes për ta ndaluar presidentin Hashim Thaçi të dialogojë me Serbinë.

Përmes një postimi në profilin e vet të Facebookut Hoti bëri apel publik që “AAK dhe Nisma të tregojnë vendosmëri për ta ndaluar Thaçin përmes Kuvendit duke e mbështetur rezolutën e opozitës, përndryshe, qytetarët do ta ndalin atë përmes shprehjes së refuzimit masiv” dhe në këtë rast “AAK dhe Nisma do të bartin përgjegjësinë para qytetarëve njësoj sikurse PDK”.